Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

opony letnie - co myślicie

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Continental SportContact 5 jest dobrą oponą, ale niestety nie ma już tej dużej przewagi, która miała CSC3 nad konkurencją. Byłem zachwycony osiągami CSC3, fakt CSC5 jest lepszą oponą ale tylko trochę, także na ten rok już bym nie kupił CSC5. Na koniec dodam że ma mega dużą zaletę, kończy się po 15-20 tyś km i już można szukać nowej, a i do samego końca trzyma parametry.
    Seria 188KM/270Nm na 95RON

    Komentarz


    • Szukam jakichś budżetowych opon na lato w rozmiarze 225 50 17. Myślę powoli nad sprzedażą auta także szkoda mi inwestować w jakieś premium gumy, a z drugiej strony na starych już jeździć nie zamierzam.
      Myślałem o dębicy presto uhp2.
      Jest coś w podobnej kasie lepsze od debicy, albo tańsze i nie gorsze?

      Komentarz


      • Debica presto uhp2 to nie jest jakaś tam opona, w swojej cenie 210-220zl za 225/45/17 nie ma jakiejkolwiek konkurencji w jakości przyczepności , a rownoważny produkt kosztuje przynajmniej o 50-60% więcej.
        Seria 188KM/270Nm na 95RON

        Komentarz


        • Niestety 225 50 17 to już bliżej 300 za sztukę. Ale rozumiem że zasada ta sama i w tej kasie nic lepszego nie będzie?

          Komentarz


          • Lepiej kupić droższą oponę w tańszym rozmiarze niż oponę tańszą w rozmiarze droższym. A cena wyjdzie taka sama. Taką zasadę wyznaję.

            Komentarz


            • Przecież nie założę sobie 225 45 zamiast 50 bo jest tańsza w tym rozmiarze.

              Komentarz


              • Zamieszczone przez unicestwiacz_wszechrzeczy Zobacz wpis
                Lepiej kupić droższą oponę w tańszym rozmiarze niż oponę tańszą w rozmiarze droższym. A cena wyjdzie taka sama. Taką zasadę wyznaję.
                Ale do A4 B9 musisz założyć taki rozmiar bo taki jest homologowany i w razie wypadku ubezpieczyciel może poszukać sposobu ominięcia wypłaty.
                Seria 188KM/270Nm na 95RON

                Komentarz


                • Panowie jaką dobrą oponę klasy premium 205 55 16 polecicie.
                  Od nowości na Continental ContiPremiumContact 2, przydałyby się nieco cichsze.

                  Komentarz


                  • Zamieszczone przez Sebastian_M26 Zobacz wpis
                    Ale do A4 B9 musisz założyć taki rozmiar bo taki jest homologowany i w razie wypadku ubezpieczyciel może poszukać sposobu ominięcia wypłaty.
                    Raczej mało jest aut, do których pasuje jedna jedyna opona w konkretnym rozmiarze. Właściwie to nie znam żadnego wśród zwykłych, cywilnych, codziennych, a takim a4 b9 zdecydowanie jest. Na pierwszy rzut szukania wychodzi, że 5 rożnych rozmiarów do niego pasuje (od 16 do 20 cali).
                    Ostatnio edytowany przez ; 44763.

                    Komentarz


                    • Ale jak wsadzisz do a4b9 opony 225/45/17 których nie ma w świadectwie homologacji zamiast 225/50/17 to możesz mieć problemy, a tutaj przy szkodach są to dziesiątki tyś zł jak nie lepiej i rzeczoznawca będzie oglądać wszystko
                      Seria 188KM/270Nm na 95RON

                      Komentarz


                      • d

                        Komentarz


                        • Miałem mętlik przed zakupem nowych opon. Czy kupić budżetowe, czy premium. Zamierzam jeszcze parę sezonów pojeździć, więc zdecydowałem się opony Michelin. Zobaczymy co one są warte. Wszystkie testy są robione na nowych oponach, to te opony tzw. budżetowe też nieźle wypadają. Ciekawe jak by wypadły testy już do połowy zużyte, czy też by zajęły całkiem niezłe miejsca. Ja postawiłem na Micheliny, podobno do końca mają parametry jak nowa opona. Ciekawe czy to się sprawdzi.

                          Komentarz


                          • Nie wiem czy tylko ja wiem że Michelin produkuje kilkadziesiąt typów opon czy każdy wie o której mowa. Bo jeśli to tak ma być to może warto kto się spyta jaką oponę kupić to mu odpowiadać gumową a jakie auto kupić to że Skodę?
                            Seria 188KM/270Nm na 95RON

                            Komentarz


                            • A nie widzisz na zdjęciu, że to primacy 4?

                              Komentarz


                              • Zamieszczone przez Sebastian_M26 Zobacz wpis
                                Nie wiem czy tylko ja wiem że Michelin produkuje kilkadziesiąt typów opon czy każdy wie o której mowa. Bo jeśli to tak ma być to może warto kto się spyta jaką oponę kupić to mu odpowiadać gumową a jakie auto kupić to że Skodę?
                                Chodziło mi o Michelin PRIMACY 4. Najpierw dodałem zdjęcie, a potem opis. Może stąd nie jasność mojej wypowiedzi.

                                Komentarz


                                • Witam chciałbym kupić opony letnie 195/65 15 myślę o kumho ecowing es31,uniroyal rainexpert , vredestein sportrac 5 . Może macie jakieś doświadczenia co do tych opon lub polecacie jakieś inne

                                  Komentarz


                                  • vredestein sportrac 5: bardzo ciche, średnio twarde, optymalne do normalnej jazdy, odprowadzanie wody typowe dla opon ze średniej półki.
                                    Jeździłem 4 sezony na nich w O I, roczne przebiegi ok. 20 kkm, zużycie normalne, tzn. nie znikały za szybko.
                                    Nie miałem hamowań awaryjnych.

                                    uniroyal rainexpert, bardziej miękka mieszanka, będą szybciej znikać (to też zdanie fachmanów z serwisu opon), ale podobno dobrze trzymać, mam je dopiero drugi sezon, o jeździe nic nie powiem
                                    Silnik R18A2.
                                    http://www.dadrl.org.uk
                                    http://www.lightmare.org

                                    Komentarz


                                    • Chciałbym niedługo nowszą octavię nabyć , i opony będą służyły sezon maks dwa . W nowszej pewnie 16 cali będzie więc nie przełożę . Poczekam jeszcze może ktoś o kumho się wypowie

                                      Komentarz


                                      • Uniroyal Rainexpert nie istnieje od wiel lat. Kupiłem Uniroyal Rainexpert3 na 2015 jak to była nowość, pierwsze co zauważyłem to że w marcu przy 0C o wiele lepiej trzymają na mokro niż zimowe. Po 15-20 tyś przebiegu mają 6mm. Wiadomo że jak się przesadzi na suchym to nie jest ciekawo, ale na mokrym nie ma ch.ja w wsi.
                                        Seria 188KM/270Nm na 95RON

                                        Komentarz


                                        • Reinexpert 3 właśnie mam w Golfie 4.
                                          Silnik R18A2.
                                          http://www.dadrl.org.uk
                                          http://www.lightmare.org

                                          Komentarz


                                          • Zamieszczone przez Sebastian_M26 Zobacz wpis
                                            Kupiłem Uniroyal Rainexpert3 na 2015 jak to była nowość, pierwsze co zauważyłem to że w marcu przy 0C o wiele lepiej trzymają na mokro niż zimowe.
                                            No to zaskakujące odkrycie, bo wiadomo od zawsze, że zimowe znacznie gorzej odprowadzają wodę niż letnie.

                                            Zimowe są do błota i śniegu, jak sugeruje oznaczenie M+S (mud and snow). A reszta to kampanie społeczne.

                                            Komentarz


                                            • Zamieszczone przez Sebastian_M26 Zobacz wpis
                                              Uniroyal Rainexpert nie istnieje od wiel lat. Kupiłem Uniroyal Rainexpert3 na 2015 jak to była nowość, pierwsze co zauważyłem to że w marcu przy 0C o wiele lepiej trzymają na mokro niż zimowe. Po 15-20 tyś przebiegu mają 6mm. Wiadomo że jak się przesadzi na suchym to nie jest ciekawo, ale na mokrym nie ma ch.ja w wsi.
                                              Szybko znikają .Goodyear excellence mają 5,5 mm po około 80 tyś km. Jeżdżę raczej spokojnie bez szaleństw .

                                              Komentarz


                                              • Zamieszczone przez unicestwiacz_wszechrzeczy Zobacz wpis
                                                No to zaskakujące odkrycie, bo wiadomo od zawsze, że zimowe znacznie gorzej odprowadzają wodę niż letnie.

                                                Zimowe są do błota i śniegu, jak sugeruje oznaczenie M+S (mud and snow). A reszta to kampanie społeczne.
                                                Nie tak zaskakujące bo CSC3, CSC5, SportMax RT1 nie trzymały/trzymają na mokro przy 0C
                                                Seria 188KM/270Nm na 95RON

                                                Komentarz


                                                • Zamieszczone przez bodd Zobacz wpis

                                                  Szybko znikają .Goodyear excellence mają 5,5 mm po około 80 tyś km. Jeżdżę raczej spokojnie bez szaleństw .
                                                  Goodyear Exellence kupowałem w 2006 do O1, już wtedy była taka sobie a co dopiero jak mamy 2019, teraz stanowi to jak współczesny chińczyk i +5m do hamowania? Ale plastik to i dużo przebiegu zrobi.
                                                  Seria 188KM/270Nm na 95RON

                                                  Komentarz


                                                  • Zamieszczone przez Sebastian_M26 Zobacz wpis

                                                    Goodyear Exellence kupowałem w 2006 do O1, już wtedy była taka sobie a co dopiero jak mamy 2019, teraz stanowi to jak współczesny chińczyk i +5m do hamowania? Ale plastik to i dużo przebiegu zrobi.
                                                    Prawda ta opona od początku była twarda ,ale nie miałem żadnych dziwnych sytuacji z nimi związanych . Teraz są już po prostu za stare . Ostatnio wymieniałem opony w drugim aucie i zapytałem wulkanizatora czy polecałby jakieś powiedział ,że falken ziex bardzo dobrze się sprawdzają i on sam je ma swoim prywatnym aucie

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X